Otrzymuj najnowsze informacje i aktualizacje
dotyczące naszej strony oraz oferty
przygotowane specjalnie dla Ciebie.
Sylwester to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu zwierząt.
Nagle otrzymują olbrzymią ilość bodźców dźwiękowych i świetlnych, z którymi wcześniej się nie zetknęli lub wywołują w nich negatywne wspomnienia. Jak pomóc psu pokonać lęk przed fajerwerkami? Zapraszamy na porady lekarza weterynarii – Mirosława Gniota
Psy od 7 tygodnia życia zaczynają adaptować się do otoczenia – zapoznają się z nim oraz uczą się radzenia sobie z bodźcami zewnętrznymi. Jeśli w tym okresie coś ich przestraszy, to trudno będzie wyeliminować negatywne reakcje w przyszłości.
Jak pomóc zwierzakowi przeżyć sylwestra?
Jeśli wiemy, że pies źle reaguje na wystrzały oraz rozbłyski świetlne, nie zostawiajmy go samego bez opieki. Zostańmy z nim w domu, włączmy te same dźwięki, z którymi ma do czynienia na co dzień (np. radio, nasza ulubiona muzyka itp.), przytulmy go, zachwujmy się normalnie i nie pocieszajmy zbytnio psa; nadmierne współczucie sprawi, że pies utwierdzi się w przekonaniu, że niepokojące odgłosy to jest powód do strachu i jeśli jest taka potrzeba, starajmy się go uspokoić naszym zachowaniem.
Zadbajmy o bezpieczeństwo w pomieszczeniu na wypadek niespodziewanej reakcji psa. Zabezpieczmy szklane drzwi, na które może wpaść wystraszone zwierzę oraz usuńmy przedmioty, które mogą spaść na niego.
Skorzystaj z porady lekarza weterynarii
Najlepszą receptą na pokonanie stresu naszego pupila będzie przede wszystkim właściwa profilaktyka. Warto wcześniej skorzystać z porady lekarza weterynarii, który z wywiadu z nami na temat zachowania zwierzęcia, jego nawyków, miejsca przebywania, zarekomenduje lek lub produkt uspokajający odpowiedni dla konkretnego przypadku. Konsultacja z lekarzem jest ważna, ponieważ preparaty tego typu wywołują różne efekty, nie zawsze takie, jakie sobie wyobrażamy. Najlepiej udać się na taką wizytę minimum 7 dni przed sylwestrem, a nie na ostatnią chwilę np. 31 grudnia.
Od redakcji
Warto mieć zawsze pod ręką preparaty, które pomagają zwalczać stres u czworonogów. Szczególnie jeśli wiemy, że nasz pies, źle znosi nowe sytuacje. Na runku można znaleźć produkty w różnej formie np. Relaxer Kęsy – kęsy o atrakcyjnym dla psa smaku, co ułatwia ich podawanie, czy Relaxer Vet Plus – mieszanka paszowa stosowana w sytuacjach stresowych, również podczas podróży.
Socjalizacja szczeniaka to najważniejsze zadanie każdego właściciela. Jeśli zrobimy to dobrze, zabezpieczymy naszego pupila przed niepotrzebnym stresem. Co więcej, będziemy cieszyć się wspólnym towarzystwem przez lata, także w trakcie podróży! O czym trzeba pamiętać, podczas procesu socjalizacji? Zapraszamy do lektury wskazówek psiej behawiorystki i trenerki – Agnieszki Osiji.
Sezon żerowania kleszczy trwa od wczesnej wiosny do później jesieni. Kleszcze przenoszą groźne choroby również dla zwierząt. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć swojego pupila przed tymi pasożytami.
Strona pieswhotelu.pl wykorzystuje cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania portalu, właściwej realizacji dostarczanych usług i informacji,
a także w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.
Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informację o cookies.