Otrzymuj najnowsze informacje i aktualizacje
dotyczące naszej strony oraz oferty
przygotowane specjalnie dla Ciebie.
Wiele osób podróżujących z psem zastanawia się, jak najlepiej przygotować się do podróży. Jednym z ważnych zagadnień do przemyślenia jest oczywiście jedzenie. Czy powinno się karmić psa w trakcie podróży? Jak to robić prawidłowo? W odpowiedzi na te pytania przygotowaliśmy kilka przydatnych wskazówek.
Karmić czy nie karmić oto jest pytanie
Bezpośrednio przed podróżą zaleca się niekarmienie psa. Jeśli wyruszamy z samego rana, a pies zjadł poprzedniego dnia, jego żołądek wytrzyma nawet kilkugodzinny głód. Podróżując środkami komunikacji publicznej, zminimalizujemy w ten sposób prawdopodobieństwo wystąpienia u psa wymiotów. Zwierzę łatwiej też wytrzyma jazdę bez konieczności załatwiania się, co nie zawsze jest łatwe do wykonania w przypadku jazdy pociągiem, czy autokarem.
Jeżeli wybieramy się w podróż po południu, a pies musi spożyć posiłek w dzień wyjazdu, należy podać mu coś lekkostrawnego i niewielkiego. Kiedy to zrobić? Najlepiej minimum 6 godzin przed planowaną podróżą.
Obawy przed podróżą z pustym żołądkiem
Pusty żołądek może źle reagować na kołysanie w czasie jazdy, ale bez zawartości, pies będzie mniej narażony na wymioty.
W przypadku kilkunastogodzinnej podróży lub gdy obawiamy się, że nasz pies nie obędzie się bez jedzenia, możemy zabrać ze sobą jakieś smakołyki. Przekąski spełniają też funkcję uspakajającą i mogą nas wspomóc w sytuacji kryzysowej. Możemy je podawać psu np. na odwrócenie uwagi, czy też za ich pomocą nagradzać pupila za spokojne leżenie, czy siedzenie.
Problemy żołądkowe
Co zrobić, jeśli w trakcie podróży pojawią się problemy żołądkowe? Dolegliwości żołądkowe mogą być spowodowane stresem związanym z podróżą, zmianą diety, infekcją bakteryjną, wirusową. Niestety nie mamy nad tym kontroli, dlatego polecamy, żeby w każdej psiej apteczce zawsze znajdowały się preparaty na biegunkę. Warto zaopatrzyć się w uniwersalny produkt, który szybko łagodzi dolegliwości biegunkowe o różnej przyczynie, skraca czas ich trwania i ułatwia regenerację śluzówki jelit, np. ColoCeum Plus. http://www.scanvet.pl/oferta/wlasciciele-hodowcy/rid,113.html
Woda to podstawa!
Zawsze powinniśmy zabierać wodę dla psa bez względu na czas trwania podróży, pogodę i wybrany środek lokomocji. Pamiętajmy o zabraniu miski – na rynku są dostępne wersje silikonowe, które zabiorą mniej miejsca w bagażu.
Socjalizacja szczeniaka to najważniejsze zadanie każdego właściciela. Jeśli zrobimy to dobrze, zabezpieczymy naszego pupila przed niepotrzebnym stresem. Co więcej, będziemy cieszyć się wspólnym towarzystwem przez lata, także w trakcie podróży! O czym trzeba pamiętać, podczas procesu socjalizacji? Zapraszamy do lektury wskazówek psiej behawiorystki i trenerki – Agnieszki Osiji.
Sezon żerowania kleszczy trwa od wczesnej wiosny do później jesieni. Kleszcze przenoszą groźne choroby również dla zwierząt. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć swojego pupila przed tymi pasożytami.
Strona pieswhotelu.pl wykorzystuje cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania portalu, właściwej realizacji dostarczanych usług i informacji,
a także w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.
Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informację o cookies.